Поиск       
Iсторiя життя кожного - iсторiя нашої держави України!

 

Толкачов Олексій Анатолійович

БІОГРАФІЯ

Народився 28 травня 1982 року в Україні, місті Харкові.

У 2005 році з відзнакою закінчив юридичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченко. На юридичному факультеті КНУ займається дослідженням лібералізму та проблем функцій права в соціальній системі.

Громадсько-політичною діяльністю займається з 1997 року.

У 1997-1999 рр. був учасником та ініціатором низки громадсько-політичних ініціатив у Харкові, таких як Ліга Молоді Харківщини, Ліга підприємців, Союз молодіжних організацій Харківської області тощо. В цей же час працював у складі Демократичної партії України. В 1998 році був обраний заступником голови харківської обласної організації ДемПУ.

У серпні 1999 року переїхав у столицю України Київ у зв'язку з навчанням в Київському Національному Університеті імені Тараса Шевченко.

В 2000 році зайнявся вивченням питань національної безпеки України та її стратегічних інтересів. Провів комплексне дослідження проекту будівництва другого енергоблоку Хмельницької й четвертого енергоблоку Рівненської АЕС. За результатами дослідження розгорнув протестну кампанію, що призвела до об'єднання екологів, енергетиків і молоді в Громадський комітет національної безпеки України, який був створений у лютому 2001 року.

У рамках діяльності Комітету Олексій Толкачов розгорнув масштабну громадянську кампанію проти добудови АЕС в Україні. Діяльність Комітету супроводжувалася інформаційною PR-кампанією „Громадяни проти Енергоатому” й резонансною судовою справою проти Національної компанії „Енергоатом”. Діяльність Толкачова забезпечила відмову Європейського Банку Реконструкції й Розвитку від фінансування атомних проектів в Україні, а також спровокувала відставки двох міністрів екології та кадрові зміни в міністерстві ПЕК. У липні 2003 року О.Толкачов домігся виконання державою більшості вимог відносно дотримання законодавства при добудові ХАЕС-2/РАЕС-4 та модернізації енергоблоків.

В грудні 2000-січні 2001 рр. активно брав участь в акції „Україна без Кучми”. Був координатором декількох студентських груп спротиву в Києві, готував аналітику й розробляв PR-акції для членів Форуму Національного Порятунку.

В 2002-2003 рр. разом із суддею Юрієм Василенко організував Громадську школу присяжних, де читав відкриті лекції по захисту прав і цивільному процесу.

У грудні 2003 року з групою активістів Інтернет-сайту maidan.org.ua розпочав організацію всеукраїнського молодіжного руху, спрямованого на зміну влади на виборах президента 2004 року.

14 лютого 2004 року Олексій Толкачов став одним із засновників Громадянської Кампанії „Пора!” в Україні. (Пізніше відома, як „Чорна Пора!”). З березня 2004 року займався координацією активістів у регіонах, розробкою ідеології, стратегії й тактики Громадянської кампанії.

У липні-серпні 2004 року був одним з організаторів і координаторів акції протесту сумських студентів проти об'єднання ВУЗів, яка набула загальнонаціонального масштабу.

22 серпня 2004 року ініціював і провів об'єднавчий всеукраїнський форум „Чорної” та „Жовтої” Пори. З кінця вересня до листопада 2004 року займався проведенням загальнонаціональних інформаційних кампаній з метою активізації громадянської активності.

22-24 листопада 2004 року взяв участь у встановленні наметового містечка на Хрещатику, був комендантом містечка й координатором мітингу біля Верховної Ради України 23 листопада 2004 року.

На початку 2005 року в рамках діяльності Комітету розгорнув кампанію з реформування Генеральної прокуратури України й добився відставки генпрокурора С.Піскуна.

У лютому 2005 року організував Міжнародну демократичну ініціативу „Помаранч” (pomaranch.info) для активізації демократичних процесів в СНД шляхом підсилення ненасильницьких опозиційних рухів. Співпрацював з киргизстанським рухом „Кел-Кел” і співробітниками штабу Курманбека Бакієва, з казахстанським рухом „Кахар”, російськими „Оборона”, „Пора!”, „Ми!”.

З травня 2005 року координував демократичні процеси в Узбекистані, налагодив тісну взаємодію з основними опозиційними демократичними партіями Узбекистану. У вересні 2005 року Олексій Толкачов пролобіював в Європейському Парламенті введення санкцій Європейським Союзом стосовно Узбекистану. Діяльність Толкачова привела до активізації та розвитку правозахисного руху в країнах Центральної Азії.

У травні 2005 року Олексій Толкачов одним з перших в Україні підняв питання доцільності прийняття нової Конституції України. Протягом 2005-2006 років в засобах масової інформації ініціював суспільно-політичну дискусію, яка призвела до популяризації ідеї прийняття нового Основного Закону.

В рамках міжнародної діяльності Громадського комітету національної безпеки України Олексій Толкачов долучився до реалізації Національної концепції по зв’язках з закордонними українцями. 12 листопада 2006 року ініціював утворення в Брюсселі Європейської Асоціації Українців, яка згодом об’єднала численних українців Бельгії, Франції, Нідерландів, Німеччини та Іспанії.

15 лютого 2008 року в Брюсселі Олексія Толкачова було обрано президентом Європейської Асоціації Українців. На сьогодні Європейська Асоціація Українців є однією з найвідоміших закордонних організацій українців, яка ставить за мету представництво і лобіювання інтересів України в Європейському Союзі, а також популяризацію України в Європі.

Поєднуючи посади президента Європейської Асоціації Українців та голови Громадського комітету національної безпеки України О.Толкачов забезпечує ефективну взаємодію громадянських інституцій Європейського Союзу з українським громадянським суспільством.

Олексій Толкачов - автор численних статей в українських ЗМІ. Позапартійний.


СОЗДАТЬ САЙТ


ГЛАВНАЯ
404 Not Found

Not Found

The requested URL /clients/openua_net/linkmoneyssi.php was not found on this server.


Apache/2.4.29 (Ubuntu) Server at lm-code.ru Port 80
Биографический портал © Открытая Украина 2000 - 2007
при использовании материалов сайта, ссылка на сайт обязательна
Проект студии © «ЗЕМЛЯ»